forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

GALATASARAY'I YENEMEYENİ DÖVÜYORLAR!

Aktif .

suat_oktay_140SUAT OKTAY ŞENOCAK 

Bursa’da müthiş bir yağmur vardı derbinin oynandığı saatlerde. İlk yarsını izleyemedim ama ev sahibi takımın 1-0 önde olduğunu duymam nedense beni hiç heyecanlandırmadı.

Çünkü aynı takım, bir hafta önce ve daha önce oynadığı birçok maçta öndeyken hüsran yaşamış!

Yani sahadaki kadro G.Saray tarihinin en kötü takımı. Şampiyonluğa oynayan bir Fenerbahçe’nin Arena’da puan kaybetmesi başlı başına sürpriz olacaktı. Kaldı ki, bu Fener, en kötü döneminde bile Galatasaray’ı yenmeyi başarmış.

Velhasıl, nereden bakarsanız bakın, Fenerbahçe karşısında sarı kırmızılıların hiç şansı yokmuş.

Oysa maçın geneline bakarsak ev sahibi takım çok da kötü oynamadı. İzleyemediğim ilk yarıda inanılmaz pozisyonlar yakalamış. İzlediğim ikinci yarı ise konuk sarı lacivertliler daha baskılı görünse de pozisyon bulan Galatasaray’dı.

Bulmak değil atmak önemliydi.

Atamayana atarlar!

Futbolcuyken tanımasak teknik direktörlüğüne bakıp acıyacağımız Hagi’nin ilk iki değişikliği yerindeydi aslında. Arda ve Kewell da girince Galatasaray orta sahayı ele geçirecek diye bekliyorduk ama Avustralyalı öyle berbattı ki, tarifi ne mümkün! Kimse Kewell’dan bu kadar kötü bir performans beklemiyordu. Ayhan yerine Pino ya da Aydın alınsa belki hızlı hücumlarda ibre sarı kırmızılılara dönebilirdi.

Dönmedi, dönemezdi… Ligdeki genel veriler bunun olmayacağını gösteriyordu zaten!

Bursaspor'ın ligden düşmesinde, kurduğu yanlış kadro ile en büyük paya sahip Hagi'nin teknik direktörlüğündeki bir takımdan daha başka ne beklenebilir.

İyi ki sezon başında gelmemiş Rumen hoca, yoksa sarı kırmızılalrın sonu da Bursa'dan farklı olmazdı.

Neyse, ev sahibi takımın yararlanamadığı pozisyonlardan sonra. Fenerbahçe’de sahneye çıkan Alex, takımı için ne denli önemli olduğunu dağlara taşlara ve son olarak Türk Telekom Arena’ya yazdıracak performansıyla, duran topta önce Semih’e attırdı, sonra da Özer’in ortasında kendisi, ezeli rakibini ipini çeken isim oldu!.

Tabi sarı kırmızılı takımın savunmasının evlere şenlik halini de görmezden gelemeyiz. Hem Semih’e, hem de Alex’e nasıl kafa vurdurulur, inanılmaz!

Evet, inanılmaz ama gerçek…  Fenerbahçe, Trabzonspor ve Beşiktaş’tan sonra Galatasaray engelini de geçti. Bursaspor maçına kadar şampiyonlukta en büyük favori onlar!

Bursaspor’u da yenerseler, şampiyonluk için başka engel kalmayacak! Son şampiyonu yenebilir mi sarı lacivertiler?

Galatasaray önünde izlediğim Fenerbahçe’nin, adil bir hakem yönetimi ile vereceği mücadelede 3 puanın kolay olmadığını düşünüyorum. Nihayetinde son şampiyon Bursaspor ile oynayacaklar. O maçtan çıkacak sonuç bu sezonun şampiyonunu da belirleyebilir.

Yenemeyeni dövdükleri bir rakibe karşı alınan bu galibiyet Fenerbahçelileri aldatmasın!

Son şampiyonun kim olduğunu unutmamalarını tavsiye ederim!


--
Suat Oktay Şenocak
"İnSanat Derneği"

suatsh@gmail.com

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN