forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

BAŞBAKAN NEDEN ÇEKİNİYOR?

Aktif .

suat_oktay_140SUAT OKTAY ŞENOCAK

Muhalefet Partisi Lideri, günlerdir İktidar Partisi lideri Sayın Başbakanı canlı yayında tartışmaya davet ediyor.

Başbakan, önce duymazdan geliyor!

Muhalefet tekrar ısrar ediyor ama bu sefer Başbakanımız, “Süper Lig Şampiyonu ile amatör lig takımı karşı karşıya mı gelirmiş, olacak iş mi bu?” diyerek işi dalgaya vuruyor!

Sayın Muhalefet liderinin pes edeceği yok, ısrarını sürdürüyor, “Madem Süper Lig Şampiyonu kadar güçlüsün, neden amatör takımın karşısına çıkmaya korkuyorsun?” diye soruyu yapıştırıyor.

Aklıma Rocky filmi geliyor. Ağır Siklet Boks Şampiyonu siyahi boksör Apollo, önüne geleni yenmiş, daha sansasyonel bir rakip arayışına koyulmuştur. Menajerleri, hiç tanınmamış amatör bir boksör olan Rocky Balboa’yı karşısına çıkarır. Son şampiyon kendinden emin, Rocky’i evire çevire yenecektir hesapta. Ama Rocky bu, hiç de umulduğu gibi çıkmaz ve Apollo’ya ringi dar eder!

Son şampiyon başbakan Recep Apollo Erdoğan bu filmi iyi biliyor, bu nedenle amatör boksör olarak gördüğü Tunceli aygırı Raki Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkmaya çekiniyor olmalı(!)

Şaka bir yana, Habertürk'ten Yiğit Bulut, Muhalefet liderinin davetini anımsatıyor Başbakan Erdoğan’a: “Kılıçdaroğlu'nun sizi televizyon programına davet etmesine ne diyorsunuz?”

Değerli Başbakanımız, 9 yıllık iktidarına bir beş yıl daha eklemek için meydanlardan alaycı ve küçümseyici üslubuna Habertürk'ten de devam edip, “Eğer çok meraklıysa TV’ye çıkmaya, Yalan Rüzgarını yeniden oynatırlar. Oda orda başrolü oynar” diyor ve ekliyor: Prim yapmak istiyor. Bu türler, bir şey yapmak istedikleri zaman prim yapmak istedikleri zaman hep bu yollara başvururlar.

O zaman şunu da sormak lazım sayın ve pek değerli İktidar Partisi Genel Başkanı ve Başbakanımıza: Muhalefet lideri madem prim yapmak istiyor, o zaman buna fırsat vermemek de size düşmüyor mu? Başbakan olarak çıkın karşısına "verin ağzının payını, primi elinde patlasın!" değil mi ama...

Muhalefet Lideri Kılıçdaroğlu’nun daveti ile dalga geçerek, kaçıyormuş hissi uyandırıyor, halkın gözünde "Başbakan korkuyor, muhalefet liderinin karşısına çıkacak cesareti yok! Belki de gelecek sorular karşısında düşeceği durumdan endişe ediyor!" anlamı çıkmıyor mu?

Nitekim Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan, Partisi İktidar!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “İstediği kanalda, istediği platform, istediği yer, istediği kişilerle, istediği kurumda gelsin, karşıma çıksın. Ben tek başıma, o tüm kadrosuyla!” çağrısına kayıtsız kalmanın başka bir mana ve ehemmiyeti de kalmıyor! İktidar partisine oy vermeyi düşünenlerin aklı karışıyor, sayın başbakanımızın çekindiği bir durum mu var, neden Kemal Kılıçdaroğlu ile canlı yayında tartışmıyor?

Nitekim, önceki seçimlerde tüm parti liderleri ekrana çıkar, muhalefetle ya da iktidarla kozlarını canlı yayında paylaşırlardı. (Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın) daha önce Deniz Baykal’ın karşısına çıkmışlığı var!) Hem bu durum her ülkede olur, en cevval tartışmalar ise bilindiği gibiSam Amca’nın memleketinde yaşanır!

Liderlerin performansları üzerine günlerce yorumlar yapılır, anketler düzenlenir, seçim öncesi bir çok karasız seçmen liderlerin performansına bakarak kararlarını gözden geçirme fırsatı bulur!

Ama nedense değerli Başbakanımız, Ana Muhalefet partisi Lideri ile canlı yayına çıkmaya çekiniyor! Çünkü davranışından başka bir anlam çıkmıyor, sıkıyor, sıkıştırıyor, ovuşturup, buruşturuyor, her tarafından çekiştiriyorum lakin başka bir mana bulamıyorum(!)

Yoksa Recep bey bir yerlerden bir işaret, bir sinyal mi bekliyor, ne dersiniz?

Suat Oktay Şenocak
"İnSanat Derneği"

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN