forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

CİNER GRUBU'NDAN DEVLET BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMASINA TEPKİ

Aktif .

ciner_grubuMHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin 2 Şubat günü Meclis'te yaşanan olaylarla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında Ciner, Sabah, Bugün ve Doğuş Gruplarını hedef alan açıklamasına ilk tepki Ciner Grubu'ndan geldi...

CİNER GRUBU'NUN AÇIKLAMASI

Ciner (Habertürk) Medya Grubu'ndan açıklama MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin 2 Şubat günü Meclis'te yaşanan olaylarla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında Ciner (Habertürk) Medya Grubu'nun da ismen zikredildiği medya değerlendirmelerine yer verilmiştir.

Ciner ( Habertürk ) Medya Grubu faaliyette bulunduğu tüm alanlarda hukukun üstünlüğüne inanan, bağımsız, özgür, çoğulcu ve objektif yayın çizgisine sahip onurlu, saygın ve güvenilir bir iş ve medya grubudur.

Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamasında yer verdiği hakaret içeren hiçbir ifadenin Ciner -Habertürk Grubu'na yakıştırılabilmesi , izafe edilebilmesi mümkün değildir.
Bu haksız ifadeleri açıkça ve şiddetle reddediyoruz.

Demokrasilerde medya-siyaset ilişkilerinin sorunlu ve tartışmalı bir alan olduğu bilinen bir husustur. Tarafların birbirlerini karşılıklı olarak bazen ağır eleştirilere tabi tutması da gene her demokratik ülkede rastlanabilecek bir olgudur.
Bununla birlikte , hedef gösterme , tehdit etme ve hakaret içeren beyanlarda bulunmanın demokrasi ve hukuk dışılığında da hiçbir kuşkuya yer yoktur.

Sayın Devlet Bahçeli’nin, Habertürk Grubu'na yönelik haksız beyanlarının Habertürk Grubu ve yayınları hakkında yeterli ve doğru bilgilere sahip olmamasından kaynaklandığına inanmak istiyor ve Ciner- Habertürk Grubu olarak gururla sahip çıktığımız objektif ve çoğulcu yayın çizgimizi bundan sonra da aynı kararlılıkla sürdüreceğimizi kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

Ciner (Habertürk) Medya Grubu

DEVLET BAHÇELİ NE DEMİŞTİ...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sabah - atv grubunun sahibi Ahmet Çalık, Bugün gazetesi ve Kanaltürk'ün sahibi Akın İpek, Habertürk grubunun sahibi Turgay Ciner ve NTV-Doğuş Grubu'nun sahibi Ferit Şahenk'in isimlerini vererek, bu isimlerin ellerinde medya gücünü MHP'yi karalamak için kullandığını öne sürmüştü.

Saydığı bu dört medya grubu için "güdümlü medya" ifadesini kullanan Devlet Bahçeli, "Servetinin kaynağı şaibeli olan ve elindeki medya gücünü ticari faaliyetleri için iktidara kiralayan medya patronlarından Ahmet Çalık, Akın İpek, Turgay Ciner ve Ferit Şahenk'in elindeki haberleşme vasıtaları ve elemanları ile partimize yönelik karalamaların odağı haline geldikleri görülmektedir. Söz konusu olan medya temsilcilerinin gerçeğe aykırı ve ahlaken sorunlu yayınlarının devamı halinde, aziz milletimiz bunları affetmeyecek ve milliyetçi -ülkücü irade ise bu ahlaksızlığı asla unutmayacaktır. Nitekim, Mecliste yaşananların ardından güdümlü medya gücü tarafından partimize yönelik tek taraflı ve AKP'yi masum göstermeye çalışan çarpıtılmış haber ve yorumlar bu kirli ittifakın açık belgesi olmuş ve sözde tarafsız yayın yaptıkları iddiasında bulunanların ise kirli yüzlerini ortaya çıkarmıştır. Bu konuda AKP destekli hısım ve akrabalardan oluşan medyadan çarpıtılmış haberler beklenmek doğaldır. Ancak servetinin kaynağı şaibeli olan ve elindeki medya gücünü ticari faaliyetleri için iktidara kiralayan medya patronlarından Ahmet Çalık, Akın İpek, Turgay Ciner ve Ferit Şahenk'in elindeki haberleşme vasıtaları ve elemanları ile partimize yönelik karalamaların odağı haline geldikleri görülmektedir. Söz konusu olan medya temsilcilerinin gerçeğe aykırı ve ahlaken sorunlu yayınlarının devamı halinde, aziz milletimiz bunları affetmeyecek ve milliyetçi -ülkücü irade ise bu ahlaksızlığı asla unutmayacaktır." demişti.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN