forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

'İSLAMİ FACEBOOK' GELİYOR...

ETİKETLER:Salamworld

salamworld Dünya genelinde yaşayan bütün müslümanları biraraya getirmeyi amaçlayan ve Facebook gibi sosyal paylaşım yapılabilen Salamworld, yakında hizmete giriyor... 

 

İslam kültür ve mirasını tanıtmak, Müslümanlar arasındaki dil, coğrafi ve ideolojik engelleri kaldırarak ortak bir iletişim platformu oluşturmak amacıyla ‘helal içerikli sosyal iletişim platformu’ adı altında hazırlanan Salamworld, Kurban Bayramı itibariyle yayına başlıyor. 

‘İslami ilkeler ve zararsız içerik’ sloganıyla yola çıkan ve üç yılda 50 milyon takipçiye ulaşması hedeflenen Salamworld; kendini finanse eden, uluslararası fonlardan yararlanmayan bir oluşum. 

Kurucusu ise Rusya İslam Kültür Merkezi Başkanı Abdulvahit Niyazov. Niyazov, sitenin Müslüman topluluklar arasında iletişim platformu, Müslüman liderler ve takipçileri arasında kanal, Müslümanlarla uluslararası toplum arasında köprü ve İslam gençliği için fırsat alanı olacağını söylerken, Müslümanlara, kendilerini rahatsız hissetmeyecekleri, “Çocuğum uygun olmayan içerikle karşılaşır mı?” diye endişelenmeyecekleri ve dindaşları ile iletişim kurabilecekleri bir sosyal ağ hizmeti vermek istediklerini belirtiyor. 

Salamworld’ün kullanıcıların içerik oluşturmasına ve yönetmesine imkân tanıyacağının da altını çizen Niyazov, “Salamworld, internet ortamında oluşturulacak platform ve çok sayıda yararlı hizmetle, Müslümanların online ihtiyaçlarına cevap verilecek” diyor.

DKM ARŞİVİ