forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

TELEVİZYONLAR DA SOSYALLEŞİYOR

ETİKETLER:Sosyal TV

tv_adamTürkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu Ev, kullanıcılarına sunduğu Sosyal Tivi uygulamasıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Tivibu Ev’in Sosyal Tivi uygulaması sayesinde, artık televizyonlar interaktif iletişim araçlarına dönüşüyor.

 

TTNET’in yeni dönem TV platformu Tivibu Ev, kullanıcılarına sunduğu uygulamalar ile fark yaratmaya devam ediyor. Tivibu Ev’in yepyeni uygulaması Sosyal Tivi, televizyon üzerinden sosyal medya dünyasına giriş yapmanızı sağlıyor. Televizyon izlerken aynı anda televizyon üzerinden sosyalleşme imkanı sağlayan uygulama, Türkiye’de bir ilki yaşatıyor.

Sosyal Tivi uygulaması sayesinde; TV üzerinden arkadaş listesi oluşturabiliyor, listedeki arkadaşlarınıza TV üzerinden mesaj atabiliyorsunuz. Üstelik bunları bilgisayara gerek kalmadan kumandanızın tuşlarına dokunarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Tüm Tivibu Ev üyelerinin kullanımına açık olan interaktif Sosyal Tivi uygulaması ile herhangi bir filmi, diziyi, canlı yayını televizyon üzerinden beğenebiliyor ve Sosyal Tivi’de yer alan arkadaşlarınıza önerebiliyorsunuz. Öneriyi alan kullanıcılar ise kumandalarının tek tuşuna basarak önerdiğiniz içeriği hemen izleyebiliyorlar. Uygulama üzerinden Twitter’a bağlanmak da mümkün.
Sosyal Tivi, Tivibu Ev’in yeni kumandasında bulunan “Sosyal Tivi” tuşu ya da eski kumandasında bulunan “Seçenekler” tuşu üzerinden kullanılabiliyor. Kullanıcıyı adım adım yönlendiren kurulum sayesinde kişisel bilgiler ve tercihler kolayca ayarlanabiliyor.

Sosyal Tivi sayesinde kullanıcılar, cep telefonları üzerinden kendi Tivibu Ev cihazlarına ya da herhangi bir Tivibu Ev kullanıcısına mesaj gönderebiliyorlar. İzlemek istedikleri programı kaçıran kullanıcılar ise yine cep telefonları üzerinden gönderdikleri mesaj ile Tivibu Ev’i otomatik olarak açabiliyorlar. Böylece açılan program, Tivibu Ev’in Geri Al İzle özelliği sayesinde izlenebiliyor.  Bu özelliklerden faydalanmak için kullanıcıların, cep telefonları üzerinden sadece bir kereliğine 6606’ya “TV” boşluk “Kullanıcı adı” boşluk “PLTV” mesajını göndermeleri yeterli oluyor.

Ayrıca Tivibu Ev’in İnteraktif uygulamalar özelliği sayesinde kullanıcılar, Flickr’da fotoğraf albümlerini gezebiliyor ve fotoğraf yükleyebiliyor.

Tivibu Ev’in abone sayısı 50 bini aştı

50 bin aboneye aşan Tivibu Ev, her geçen gün daha çok kişi tarafından deneyimleniyor. Tivibu Ev, Sosyal Tivi ve birçok yenilikçi özelliği sayesinde kullanıcılarına keyifli zaman sunmaya ve hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. iPhone, iPad ya da Android işletim sistemine sahip telefonlarını artık kumanda olarak da kullanabilen Tivibu Ev aboneleri için tek kumanda dönemi de geçmişte kalıyor.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN