forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Dünyanın interneti İstanbul'dan yönetilecek

ETİKETLER:İnternetlICAAN

internet httpİnternet Tahsisli Adları ve Sayıları Kurumu (ICAAN) Üst Yöneticisi (CEO) Fadi Chehade, "Tüm dünyanın internet politikaları İstanbul'dan yönetilecek" dedi.

İnternet Tahsisli Adları ve Sayıları Kurumu (ICANN)'nin İstanbul İnternet Yönetim Merkezi'nin tanıtım toplantısında konuşan Chehade, ICANN dünyadaki üç merkezinden birisi olarak İstanbul'u seçtiğini belirterek, "Büyük işler başardınız ve biz de bunun için buradayız" dedi. 

İstanbul'da kurulan ICANN Merkezi ile ilgili önümüzdeki dönem projelerini de anlatan Chehade, "İstanbul'da neler yaşanacak? Yarın ofisi bizzat açıyorum. Hemen yarından itibaren Los Angelas'tan buraya arkadaşlarım gelecek. 1 Haziran'a kadar bütün ekip kurulmuş olacak ve Türkiye'den de insanlar düşünüyoruz. Tüm dünyadaki internet politikalarının gelişiminden sorumlu olan arkadaşımız Washington'dan İstanbul'a taşınacak. Kalıcı olarak burada yaşayacak. Tüm dünyanın internet politikaları İstanbul'dan yönetilecek" diye konuştu. 

İstanbul'daki ICANN merkezi'nin kesinlikle bölgesel bir ofis olmadığını ifade eden Chehade, "Ben ailemle yılın belli bir kısmını İstanbul'da geçireceğim. Göreceksiniz, tüm dünyaya ICANN'in başkanı interneti İstanbul'dan yönetiyor. Bunu hepiniz göreceksiniz. Kökten bir değişiklik. ICANN, ABD'den çıkıp, dünyayı kucaklıyor. İstanbul'u ve Türkiye'yi de seçiyoruz. ICANN Türkiye'ye minnettar'' değerlendirmesinde bulundu. 

Türkiye'nin son yıllarda bilişim sektöründe attığı adımlardan övgüyle bahseden Chehade, "Ülkenin bilişim sektörü her yıl iki haneli büyüyor. Tüm dünyada rekabet endeksinde 16 kademe yükseldiniz. Daha önce kimse bunu yapmadı. Sermayeniz ve insan kaynağınız var" dedi. 

Chehade, ayrıca ICANN Merkezi'nin hem İstanbul'da hem de Türkiye'nin diğer bölgelerinde bilişim sektörüne yönelik yatırımların artmasına, uluslararası bilişim şirketlerinin İstanbul'a gelmesine neden olacağını sözlerine ekledi.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN