forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Cepte reklama gelen yasak EmobileAD’nin kullanıcı sayısını arttırdı

ceptereklamElektronik ticareti düzenleyen yasanın Meclis’ten geçmesiyle internet ve cep telefonu üzerinden gönderilen “reklam”a sınırlandırma ve düzenleme getirildi. Bu yasaya göre artık internet ve cep telefonu üzerinden gönderilen ticari elektronik iletiler tüketicinin onayı olmadan gönderilemeyecek.

Yasanın Meclisten geçtiği günlerde tam olarak faaliyete geçen “EmobileAD” uygulaması ise, tüketicinin onayına bağlı olarak gönderilen, her anlamda yasal ve tüketiciye kazandıran bir uygulama olarak dikkat çekmeye başladı. Beta sürümü test aşamasını geçtikten sonra 1 Ekim 2014 tarihinden itibaren tam olarak faaliyete geçen bu uygulamayı şimdiden 10 binden fazla insan cep telefonuna yükledi.

EmobileAD uygulaması ile reklam izleyenler, puan biriktirerek internet paketi, sinema bileti, konser bileti, fast food gibi hediyeler kazanıyor.

EmobileAD’nin geliştiricilerisi Mustafa Topaloğlu "Bu programı yükleyenler, telefon konuşması yaptıktan sonra günde 5 defa ekranlarına gelecek olan reklamları tıkladıkça AD puan kazanacak. Bu puanlarla da internet paketi, sinema bileti, konser bileti, fast food ve farklı hediye çekleri alabilecek" dedi ve ekledi:

"Sadece puan kazanmakla kalmıyorsunuz, reklam veren şirketlerin kampanyalarından, avantajlarından, indirim ve fırsatlarından haberdar oluyorsunuz. Üstelik öncelikli olarak bu kampanya ve indirimlerden ilk siz yararlanıyorsunuz. Bazen sadece EmobileAD kullanıcılarına özel indirimlerle karşılaşmanız da mümkün.”

Uygulamayı indirenlerin telefonlarına, yaptıkları konuşmaların ardından ve belirli aralıklarda mesaj geldiğini belirten Topaloğlu, "Bu mesaj iletisinde 'bir reklam aldınız' yazacak. AD puan kazanmak için push mesaj iletisini açıp, çıkan reklamı tıklamanız gerekecek. Çıkan reklam hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz linki tıklayarak sitesini ziyaret edebilir, alışveriş yapabilir, kampanyalardan ve indirimli fırsatlardan haberdar olabilirsiniz" diye ekledi.

Mustafa Topaloğlu, Furkan Köse ve Samet Kuzu tarafından geliştirilen EmobileAD’yi, iOS ve Android işletim sistemiyle çalışan akıllı mobil telefon kullanıcıları, Google Play Store veya App Store'dan ücretsiz indirilebiliyor.

 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN